Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 24 in /home3/wogchnhu/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985
سفارش اینترنتی دستگاه پی اچ متر با کیفیت - فارود صنعت

سفارش اینترنتی دستگاه پی اچ متر با کیفیت

دستگاه پی اچ متر با کیفیت دستگاهی است که بتواند با دقت PH را اندازه گیری کرده و ما را از PH استاندارد مطمئن کند؛ دستگاه پی اچ متر را می شود در دو مدل جیبی و آزمایشگاهی پیدا کرده و خریداری کنید.

دستگاه پی اچ متر با کیفیت برای اینکه بتواند دقیق تر کار کند و دچار مشکل نشود نیاز دارد که هر چند وقت یکبار و به طور مداوم کالیبراسیون شود با انجام اینکار می توانیم بگوییم که می شود از نتیجه ای که دستگاه به ما می دهد مطمئن باشیم و نتیجه دستگاه تضمین شده باشد.

دستگاه پی اچ متر با کیفیت

در ابتدا بگویم که دستگاه پی اچ سنج یا همان پی اچ متر دستگاهی است که دو مدل جیبی و آزمایشگاهی دارد و می تواند مقدار اسیدی یا بازی بودن مواد را به ما نشان دهد؛ دستگاه پی اچ متر با کیفیت این کار را توسط الکترودهای خاصی که در آن تعبیه شده است انجام می دهد و عدد پی اچ را روی صفحه نمایشگر خود نشان می دهد.

در خیلی قبل ترها از نشانگر های معمولی برای تعیین مقدار اسید و باز ماده استفاده می کردند اما این روش بسیار کند بود به همین دلیل رفته رفته به فکر استفاده از دستگاه پی اچ متر افتادند که سرعت و دقت بالایی دارد و کار را خیلی ساده و راحت کرده است؛ به همین دلیل است که بیشتر صنایع از این وسیله کاربردی استفاده می کنند.

انواع دستگاه پی اچ متر

دستگاه پی اچ متر با کیفیت

همانطور که در متون بالا نیز اشاره کردیم دستگاه پی اچ متر ۲ مدل دارد؛ دستگاه پی اچ مت جیبی یا دستی و دستگاه پی اچ متر آزامیشگاهی یا رومیزی.

از پی اچ مت جیبی بیشتر برای انجام کارهای میدانی آزمایشگاه انجام می شود به همین دلیل گزینه ای پرطرفدار می باشد؛ اما این دستگاه معمولا برای مواد محلول مبتنی در آب مناسب است و نمی تواند پی اچ بالایی را نشان دهد.

دستگاه پی اچ متر با کیفیت جیبی معمولا می تواند پی اچ ۰ تا ۱۴ را اندازه گیری کند؛ بنابراین در محدوده وسیعی کاربرد دارد که معمولا اسید پایه آنها در حدود ۰ تا ۱۴   می باشد.

پی اچ مترهای آزمایشگاهی از نوع دقیق ترین پی اچ مترها هستند که بسته به نوع کار شما و انتخابتان تغییر کرده و لوازم جانبی های متفاوتی را کم و زیاد می کنند.

دستگاه پی اچ متر باکیفیت آزمایشگاهی خارج از مقیاس استاندارد ۰  تا ۱۴  می باشد و می تواند پی اچ های بالاتر یا پایین تر را نشان دهد که این امر باعث گستردگی وسیع کاربردهای این دستگاه می باشد.

ویژگی های دستگاه پی اچ متر

این دستگاه دیجیتال می باشد و به سرعت عمل می کند.
قابلیت اندازه گیری پی اچ مایعات را دارد.
دارای نشانگرهای اسیدی، بازی و قلیایی است.
در آزمایشگاه، بیمارستان، کارخانجات و … مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه کالیبراسیون دستگاه پی اچ متر

دستگاه پی اچ متر با کیفیت

برای اینکه دستگاه پی اچ متر با کیفیت هر بار دقیق و مطمئن عمل کند نیاز به کالیبراسیون دارد.

هر دستگاه پی اچ متر برای کالبیراسیون کردن دستورالعمل هایی دارند؛ اما روش عامیانه آن به این صورت است که ابتدا دستگاه را با بافر PH7  کالیبره کرده و با بافر  PH4  کار را ادامه دهید و سپس دستگاه را با آب مقطر شستشو داده و با تکان دادن آرام آن آب اضافه اش را بگیرید.

در مرحله آخر دستگاه را در بافر PH7  غوطه ور کنید تا عدد ۷ خوانده شود سپس خارج کنید و همین کار را در بافر PH4   تکرار کنید تا عدد ۴ خوانده شود.

از این طریق می توانید دستگاه پی اچ با کیفیت را که خریداری کرده اید کالیبراسیون کنید.

تماس با ما